Příběhy na dobrou noc

Příběhy na dobrou noc – Dana Nowaková

Příběhy pro děti, které jim vypráví dědeček. Petr a Hanka jsou sourozenci a tatínek jim slíbí, že na prázdniny s nimi pojede pod stan. Musí však jít do práce a tak jedou na prázdniny  k dědečkovi a babičce. Zažijí spoustu dobrodružství a dědeček jim každý večer vypráví nějaký příběh.

,,Venku běsnila hrozná bouře. Vlny dorážely na skaliska. Dole v pokoji seděla maminka u postele nemocného tatínka a i ona se nemohla dočkat rána. Nahoře u světla děti dál točily klikou. Už už se zdálo, že nevydrží, ale v tu chvíli se na východě objevily první červánky. Dočkaly se rána! Práce skončila.

Světlo z majáku ozářilo cestu několika lodím, které musely bez ohledu na počasí proplout kolem. Teprve mnohem později se námořníci dověděli, kdo se tenkrát v noci postaral o jejich bezpečnou plavbu.

Jako Tom a Lucie udržovali za dlouhé temné a bouřlivé noci světlo majáku, tak si Pán Bůh přeje, aby všechny jeho děti šířily světlo jeho lásky v někdy dost málo příjemné noci lidského sobectví, závisti a zloby. Často kolem nás procházejí lidé, kteří potřebují pomoc. Prostě potřebují posvítit na cestu. Jak? Tím, že jim pomoc a třeba i přátelství sami nabídneme. “

Zdroj obrázku : Pixabay

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *