Duchaři

Pachatelé dobrých skutků 2 – Duchaři

 

Autor : Miloš Kratochvíl

,,Míšo, už se ti někdy o andělech zdálo, že z nich máš takový strach?“ zeptala se maminka, když Aneta zmizela.

,,Ne,“ přiznal jsem popravdě.  A jak jsem viděl maminku ustaranou, neměl jsem chuť ani svědomí lhát jí. ,,Víš, byli jsme pozorovat družici na hřbitově a tam byl anděl…“

Maminka zvedla oči k nebi a mně bylo jasné, že tam vidí Slídila Vovsíčka s provazem nebo drátem nebo bůhvíčím svazoval andělům na hřbitově křídla.

,,Nic jsem neudělal, jenom jsem se ho lek. Spletl jsem si ho s duchem, jak v té tmě stříbrně prosvítal. – Mami, já opravdu nemám anděly rád,“ řekl jsem.

Myslel jsem to tak, že nikdy nebudu žádném andělovi svazovat křídla, aby mi neuletěl do teplých krajin. Chtěl jsem maminku zbavit strachu, jenže tu to nepotěšilo.

,,To je ale chyba, že je nemáš rád, „řekla zaraženě. ,,Andělé nás chrání. Slyšel jsi tatínka,“ ukázala směrem k tátově pracovně, ,,když chtěl vyjádřit, že nám něco přímo zázračně pomáhá, řekl: anděl strážný….“

,,O jogurtu, který nesnáší!“ dokončil jsem za ni a maminka vzdychla.

 

Puntíkáři Michal Souček a Filip Fialka už zas chtějí pomáhat a zachraňovat. Tentokrát se jim zželelo nejmenšího kluka ze třídy, Trpajse Lojdy, kterého ve ve škole vyjukala přítomnost zeleného ducha. Kluci zahájí po duchovi intenzivní pátrání, aby mu domluvili a ze školy ho vypudili. Co všechno se při tom ale semele a jaké roztodivné poznámky a tresty vyfásnou, to je přímo k popukání…..

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *