Krizové situace v rodině

Krizové situace v rodině – Barbara Colorosová

Diskriminace starých lidí či příslušníků určitého pohlaví, rasismus, bigotnost, náboženské války, zaslepený fanatismus…Někteří tvrdí, že nastane konec světa, jiní zase, že začíná nová doba: vy si nejste jisti, jetli jste právě vstoupili do očistce nebo se vydali na hrdinnou výpravu, a jste tak vyčerpaní, že je vám to vlastně jedno.

Tato kniha se zabývá tím, jak mohou rodiče pomoci svým dětem překonat těžké časy a krizové situace. Ať už se jedná o malou nepříjemnost nebo o vážnou lapálii, lehčí nemoc či vynucenou zásadní změnu životního stylu, blížící se smrt, ztrátu zvířecího miláčka, smrt přítele, těžkou chorobu, trvalé postižení, rozvod, adopci nebo problémy na vysoké škole, jako rodiče můžeme sebe i své děti uprostřed všeho toho nevyhnutelného trápení, potíží, zmatků, životních ztrát utěšit a povzbudit.

Vědět, jak myslet, a ne jen, co si myslet: nenechat se událostmi ovládat a manipulovat, umět rozlišit mezi skutečností, kterou člověk musí příjmout, a mezi problémem, který lze vyřešit, umět jednat se soucitem a se ctí – to jsou dovednosti, které vaším dětem pomohou proplout úskalími divokých vod nepřízně a smutku.

Nejdůležitějším úkolem nás rodičů je vychovat děti, ze kterých vyrostou slušní, zodpovědní a vnímaví lidé, kteří udělají vše pro to, aby na tomto světě zavládlo více soucitu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *